Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Najnowsze modele sprzęgieł hydraulicznych SHE do CO

27 czerwca 2022 modele sprzęgieł hydraulicznych


Sprzęgła hydrauliczne to niezbędny element instalacji centralnego ogrzewania. Jet to urządzenie, które pozwala na skuteczne łączenie obiegów kotłowego i grzewczego w instalacji CO. Sprzęgło hydrauliczne do CO jest zazwyczaj wykonane w zgodzie z najwyższymi normami, co zapewnia wysoką trwałość i poziom bezpieczeństwa instalacji grzewczej. Obecnie cenione marki – takie jak Elterm – wprowadzają do oferty kilka wariantów sprzęgieł, różniących się parametrami.

Sprzęgła hydrauliczne o różnych parametrach

Do najbardziej popularnych sprzęgieł do instalacji CO zaliczane są rozwiązania ocieplone i nieocieplone.

W przypadku instalacji nieocieplonych na uwagę zasługuje sprzęgło hydrauliczne do CO klasy SHE. Występuje ono w 6 standardowych rozmiarach i wyposażone jest w specjalne zawory spustowe i odpowietrzniki automatyczne. Moc maksymalna tego rodzaju sprzęgieł nieocieplonych sięga 156 kW.

W przypadku sprzęgieł ocieplonych można wyróżnić następujące modele:

  • SHE-OC: sprzęgło hydrauliczne do CO występuje w wielu rozmiarach, dostosowanych do średnicy rur stosowanych w instalacjach grzewczych; moc maksymalna sprzęgieł tej klasy sięga 750 kW; atutem tej instalacji jest dostępny w zestawie odmulacz i kapilara do czujnika temperatury oraz ocieplenie formami z EPP.
  • SHE-CD Condens: jest to specjalna wersja sprzęgła SHE z opatentowaną kierownicą przepływu; produkt dostępy w 8 rozmiarach; jego atutem jest opatentowany separator magnetyczny klasy SMART; moc maksymalna sprzęgieł tej klasy sięga 560 kW; w komplecie znajdują się uchwyty montażowe.
  • SHE-CDI Condens INOX: jest to najbardziej zaawansowany model sprzęgła hydraulicznego ocieplonego klasy SHE; wbudowany separator magnetyczny SMART jest dodatkowo uzupełniany przez kierownicę zapewniającą wysoką sprawność nie tylko kotłów kondensacyjnych, ale także pomp ciepła (nie wszystkie sprzęgła hydrauliczne przystosowane są do tego rodzaju instalacji); moc maksymalna do 210 kW; podobnie jak inne sprzęgła SHE – ten model ocieplony jest formami z EPP.

Zalety sprzęgieł hydraulicznych typu SHE

Główną zaletą tego rodzaju sprzęgieł do instalacji CO jest zapewnienie pracy pomp obiegów grzewczych bez większych zakłóceń (włącznie z takimi instalacjami jak pompy ciepła). Ponadto element ten pozwala na odpowietrzanie czynnika grzewczego oraz jego odmulanie. W końcu solidne sprzęgła SHE pozwalają zabezpieczyć konstrukcję przed awarią (są mniej problematyczne niż klasyczne zawory wielodrogowe). Większość sprzęgieł do instalacji centralnego ogrzewania z atestami i gwarancjami zapewnia wieloletnie działanie – niezależnie od intensywności stosowania instalacji oraz rodzajów kotłów grzewczych w ramach danej instalacji CO.

Redakcja polishpavilion.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do domu, miłość do ogrodu i zamiłowanie do pięknych wnętrz spotykają się, by dostarczyć Ci niezliczone inspiracje i praktyczne wskazówki do stworzenia wymarzonego miejsca do życia! Jesteśmy miejscem, gdzie artykuły o aranżacji wnętrz, porady ogrodnicze i praktyczne poradniki tworzą źródło wiedzy i inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników pięknych przestrzeni.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ogród zimowy na dachu
Pianki poliuretanowe
Odprężanie blach

Jesteś zainteresowany reklamą?

Odprężanie blach