Najnowsze modele sprzęgieł hydraulicznych SHE do CO

Sprzęgła hydrauliczne to niezbędny element instalacji centralnego ogrzewania. Jet to urządzenie, które pozwala na skuteczne łączenie obiegów kotłowego i grzewczego w instalacji CO. Sprzęgło hydrauliczne do CO jest zazwyczaj wykonane w zgodzie z najwyższymi normami, co zapewnia wysoką trwałość i poziom bezpieczeństwa instalacji grzewczej. Obecnie cenione marki – takie jak Elterm – wprowadzają do oferty kilka wariantów sprzęgieł, różniących się parametrami.

Sprzęgła hydrauliczne o różnych parametrach

Do najbardziej popularnych sprzęgieł do instalacji CO zaliczane są rozwiązania ocieplone i nieocieplone.

W przypadku instalacji nieocieplonych na uwagę zasługuje sprzęgło hydrauliczne do CO klasy SHE. Występuje ono w 6 standardowych rozmiarach i wyposażone jest w specjalne zawory spustowe i odpowietrzniki automatyczne. Moc maksymalna tego rodzaju sprzęgieł nieocieplonych sięga 156 kW.

W przypadku sprzęgieł ocieplonych można wyróżnić następujące modele:

  • SHE-OC: sprzęgło hydrauliczne do CO występuje w wielu rozmiarach, dostosowanych do średnicy rur stosowanych w instalacjach grzewczych; moc maksymalna sprzęgieł tej klasy sięga 750 kW; atutem tej instalacji jest dostępny w zestawie odmulacz i kapilara do czujnika temperatury oraz ocieplenie formami z EPP.
  • SHE-CD Condens: jest to specjalna wersja sprzęgła SHE z opatentowaną kierownicą przepływu; produkt dostępy w 8 rozmiarach; jego atutem jest opatentowany separator magnetyczny klasy SMART; moc maksymalna sprzęgieł tej klasy sięga 560 kW; w komplecie znajdują się uchwyty montażowe.
  • SHE-CDI Condens INOX: jest to najbardziej zaawansowany model sprzęgła hydraulicznego ocieplonego klasy SHE; wbudowany separator magnetyczny SMART jest dodatkowo uzupełniany przez kierownicę zapewniającą wysoką sprawność nie tylko kotłów kondensacyjnych, ale także pomp ciepła (nie wszystkie sprzęgła hydrauliczne przystosowane są do tego rodzaju instalacji); moc maksymalna do 210 kW; podobnie jak inne sprzęgła SHE – ten model ocieplony jest formami z EPP.

Zalety sprzęgieł hydraulicznych typu SHE

Główną zaletą tego rodzaju sprzęgieł do instalacji CO jest zapewnienie pracy pomp obiegów grzewczych bez większych zakłóceń (włącznie z takimi instalacjami jak pompy ciepła). Ponadto element ten pozwala na odpowietrzanie czynnika grzewczego oraz jego odmulanie. W końcu solidne sprzęgła SHE pozwalają zabezpieczyć konstrukcję przed awarią (są mniej problematyczne niż klasyczne zawory wielodrogowe). Większość sprzęgieł do instalacji centralnego ogrzewania z atestami i gwarancjami zapewnia wieloletnie działanie – niezależnie od intensywności stosowania instalacji oraz rodzajów kotłów grzewczych w ramach danej instalacji CO.

Redakcja polishpavilion.pl