Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jakie łóżko do sypialni – drewniane czy tapicerowane?

30 listopada 2022 Jakie łóżko do sypialni

Człowiek przesypia około jedną trzecią swojego życia. Z tego względu warto wybrać łóżko, które zagwarantuje, aby był to wygodnie spędzony czas. Jest to inwestycja na długo, co oznacza, że powinna to być przemyślana decyzja. Dowiedz się, jakie są wady i zalety łóżek tapicerowanych i drewnianych oraz które z nich najlepiej sprawdzi się w sypialni. 

Dlaczego warto wybrać łóżko tapicerowane?

Do najważniejszych zalet łóżka tapicerowanego zaliczyć można z pewnością miękki zagłówek, który wpływa na poprawę komfortu użytkowania. Można się na nim wygodnie oprzeć przy czytaniu książki lub oglądaniu telewizji. Dodatkowo chroni przed zabrudzeniem i wycieraniem się ściany. Kolejną korzyścią zdecydowania się na łóżka tapicerowane jest szeroki wybór tapicerki, jej barwy i faktury. 

Na https://mchome.pl/ dostępne są łóżka tapicerowane, które dzięki eleganckiemu wyglądowi będą prawdziwą ozdobą sypialni. Bogata oferta mchome.pl pozwala na wybór łózek tapicerowanych ze skóry naturalnej, ekologicznej lub klasycznej tkaniny. Oferta dostępna pod tym adresem: https://mchome.pl/kategoria/lozka-i-zaglowki-tapicerowane.

Decydując się na dany rodzaj tapicerki, istotną kwestią jest wzięcie pod uwagę jej gramatury i wytrzymałości na rozciąganie. Warto także poznać inne parametry techniczne materiału, które wpływają na trwałość i zachowanie pierwotnego wyglądu na długo.

Minusy i wady łóżek tapicerowanych

Łóżka tapicerowane mają także swoje złe strony. Do minusów należy zaliczyć na pewno zużywanie się tapicerki – jej przecieranie się i blaknięcie. Z tego względu znaczące jest poznanie właściwości konkretnych rodzajów tapicerki. Kolejnym czynnikiem, o którym należy pamiętać, zastanawiając się nad wyborem łóżka tapicerowanego lub drewnianego, jest podatność na osadzanie się kurzu i łatwość w utrzymaniu czystości. Pod tym względem łóżka tapicerowane są niestety gorsze. Jest to szczególnie ważne dla alergików. Utrzymanie tapicerki w czystości też bywa problematyczne – nie tylko ze względu na kurz, ale też podatność na zabrudzenia. Jednak w tej sytuacji producenci, aby zmniejszyć ten problem, często wykorzystują do produkcji tkaniny, z których usuwanie zanieczyszczeń jest łatwiejsze. 

Łóżka drewniane do sypialni

Łóżka drewniane są bardzo trwałe. Stopień trwałości w głównej mierze zależy od rodzaju drewna, z jakiego mebel jest wykonany. Najczęściej spotkać można łóżka drewniane powstałe z sosny, olchy, buku i dębu. Najbardziej solidne, ale i najdroższe są łóżka dębowe. Ekonomiczną opcją są łóżka wykonane z sosny. Zaletą łóżek drewniany jest także łatwość w czyszczeniu. Wystarczy jedynie wyczyścić je wilgotną ściereczką z preparatem do czyszczenia mebli drewnianych. Alergicy powinni zdecydować się na łóżka sosnowe, bo mają one właściwości antystatyczne, przez co w mniejszym stopniu osadza się na nich kurz.

Minusem tego rodzaju łóżek jest ich twarde wykończenie, które nie osłabia uderzeń i zwiększa możliwość urazów. Przez to łóżka drewniane to nie najlepszy wybór do pokoju dziecięcego lub dla osoby starszej.

Redakcja polishpavilion.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do domu, miłość do ogrodu i zamiłowanie do pięknych wnętrz spotykają się, by dostarczyć Ci niezliczone inspiracje i praktyczne wskazówki do stworzenia wymarzonego miejsca do życia! Jesteśmy miejscem, gdzie artykuły o aranżacji wnętrz, porady ogrodnicze i praktyczne poradniki tworzą źródło wiedzy i inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników pięknych przestrzeni.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ogród zimowy na dachu
Pianki poliuretanowe
Odprężanie blach

Jesteś zainteresowany reklamą?

Odprężanie blach