Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Przechowywanie pościeli w domu – jakimi zasadami warto się kierować?

16 listopada 2022 Przechowywanie pościeli w domu


Świeża, pięknie pachnąca pościel znacząco umila nam wieczorny rytuał zasypiania. Niemniej jednak najczęściej pierzemy ją na jakiś czas przed zmianą, zatem istnieje spore ryzyko, że zapach wywietrzeje. Jak przechowywać pościel, aby zachować go jak najdłużej?

W łóżku czy w szafie?

Jeszcze kilkanaście lat temu w większości mieszkań znajdowały się łóżka z pojemnikiem, w których tradycyjnie przechowywano pościel. Pozwalały one zachować ład i porządek w sypialni, a jednocześnie zapewniały odpowiednią ochronę tkaninom. Choć obecnie bardzo modnym rozwiązaniem są łóżka bez pojemników, z pewnością nie warto z nich rezygnować. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim w małych mieszkaniach, w których liczy się każdy metr kwadratowy wolnej powierzchni. Niemniej jednak nawet przy większym metrażu łóżko z pojemnikiem będzie dobrym wyborem. Pozwoli zachować harmonię, a tym samym sprawi, że do naszej pościeli nie będą dostawały się kurz czy powietrze. Alternatywnym rozwiązaniem będzie też szafa na pościel, jednak aby takową postawić w mieszkaniu, musimy dysponować odpowiednią przestrzenią. Szafa na pościel, jak sama nazwa wskazuje, służy do przechowywania głównie pościeli, ewentualnie ręczników. Nie trzymamy w niej natomiast:

  • odzieży wierzchniej,
  • ubrań, które nosimy na co dzień,
  • butów,
  • innych elementów czy dodatków odzieżowych.

Pojemniki próżniowe na pościel

Innym rozwiązaniem w kontekście przechowywania pościeli będzie zakup pojemników próżniowych. Nie kosztują wiele, natomiast pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, jednocześnie utrudniając dostęp powietrza do materiału. Dzięki temu nie wietrzeje on z czasem, zachowując zapach na dłużej. W pojemnikach próżniowych pościel można przechowywać w łóżku lub w szafie- jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż położenie jej luzem, bez odpowiedniej ochrony. Alternatywą dla pojemników próżniowych będzie skrzynia na pościel, jednak sprawdza się ona głównie w większych mieszkaniach. Więcej na temat tego, jak przechowywać pościel, dowiemy się na stronie https://www.haloursynow.pl/artykuly/jak-przechowywac-posciel-w-domu,20560.htm.

Suche i ciepłe miejsce

Niektórzy przechowują pościel w różnego rodzaju składzikach czy komórkach, jednak warto mieć świadomość, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. W tego typu pomieszczeniach zwykle panuje duża wilgoć, która sprawia, że pościel traci swój piękny, świeży zapach. Dla wielu osób aromat wilgoci jest trudny do zniesienia. Pościel zawsze przechowujmy w stosunkowo ciepłym oraz suchym miejscu- dzięki temu zwiększamy prawdopodobieństwo tego, że zachowa ona swoją świeżość.

Redakcja polishpavilion.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do domu, miłość do ogrodu i zamiłowanie do pięknych wnętrz spotykają się, by dostarczyć Ci niezliczone inspiracje i praktyczne wskazówki do stworzenia wymarzonego miejsca do życia! Jesteśmy miejscem, gdzie artykuły o aranżacji wnętrz, porady ogrodnicze i praktyczne poradniki tworzą źródło wiedzy i inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników pięknych przestrzeni.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ogród zimowy na dachu
Pianki poliuretanowe
Odprężanie blach

Jesteś zainteresowany reklamą?

Odprężanie blach