Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Malowanie proszkowe – jak wygląda i jak się do niego przygotować?

21 grudnia 2020 malowanie proszkowe

Istnieją różne metody pokrywania powierzchni lakierami, farbami i różnymi innymi substancjami. Techniki cały czas się rozwijają. Na rynku mamy dostępnych wiele różnych opcji, fachowców i sprzętów. Dlatego czasem trudno jest zdecydować, co tak właściwie jest nam potrzebne. Wtedy każdy z nas liczy na poradę. Dlatego właśnie prezentujemy malowanie proszkowe. To sprawdzona metoda, która obecnie jest naprawdę popularna. Warto ją znać i wiedzieć, kiedy może być zastosowana. Jeśli postawimy na nią, a przy tym znajdziemy odpowiednią firmę wykonującą tę usługę, to mamy gwarancję trwałości na lata!

Jak wygląda malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe może odbywać się na dwa sposoby. Pierwsza, tradycyjna metoda to taka z użyciem wody. Druga inaczej nazywana jest malowaniem na sucho, gdyż nie używa się tutaj płynów. Metoda polega na rozpylaniu cząsteczek farby za pomocą specjalnego urządzenia – pistoletu. Cząsteczki są naelektryzowane, co pozwala im przyczepić się do malowanej powierzchni. Wpływa na to siła elektrostatyczna. Malowanie proszkowe Szczecin obejmuje takie powierzchnie, jak stal, drewno, aluminium, ceramika, żeliwo, płyty MDF, a także szkło. Jak widać, metoda jest bardzo uniwersalna.

Kiedy warto zdecydować się na malowanie proszkowe?

Metoda ta sprawdzi się w naprawdę wielu przypadkach. Nadaje się do różnych powierzchni. Malowanie proszkowe jest wykorzystywane w architekturze, motoryzacji, przy produkcji maszyn i sprzętów, w wykończeniu wnętrz, a także przy wielu innych elementach. Metoda ta nadaje się nawet do trudnych powierzchni wykonanych z cynku, miedzi czy stali nierdzewnej. Malowanie proszkowe jest dokładne i efektowne. Powierzchnia pokrywa się równomiernie. Warto przed tą metodą zastosować odpowiednie czyszczenie, jeśli materiał jest zabrudzony lub zużyty. Sprawdzi się tu np. sodowanie. 

Zalety malowania proszkowego

Przy malowaniu proszkowym wykorzystuje się bezpieczne dla człowieka farby, które nie zawierają szkodliwych substancji. Nie zanieczyszczają one środowiska i są ekologiczne. Pokrywanie powierzchni odbywa się przy niskim zużyciu farby, a co za tym idzie, koszty także nie są wysokie. Malowanie daje gładki, równomierny i trwały efekt. Warto wspomnieć także o właściwościach takiej metody. Pokrycie powierzchni metodą proszkową zabezpiecza ją przed korozją. Podwyższa także jej trwałość i wytrzymałość.

Postaw na malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe daje naprawdę świetne efekty. Może być zastosowane w wielu miejscach, na wielu powierzchniach i zawsze będzie dobrym pomysłem. Odpowiednio przygotowana powierzchnia oraz sprawdzona firma wykonają całą usługę bardzo profesjonalnie. Będzie to gwarancja najlepszego efektu i trwałości. Sprawdź, jak działa malowanie proszkowe i przekonaj się sam! 

Redakcja polishpavilion.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do domu, miłość do ogrodu i zamiłowanie do pięknych wnętrz spotykają się, by dostarczyć Ci niezliczone inspiracje i praktyczne wskazówki do stworzenia wymarzonego miejsca do życia! Jesteśmy miejscem, gdzie artykuły o aranżacji wnętrz, porady ogrodnicze i praktyczne poradniki tworzą źródło wiedzy i inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników pięknych przestrzeni.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ogród zimowy na dachu
Pianki poliuretanowe
Odprężanie blach

Jesteś zainteresowany reklamą?

Odprężanie blach