Baseny stelażowe – najlepsze rozwiązanie do ogrodu

Najlepsze baseny stelażowe

Wraz ze zbliżającym się sezonem letnim rośnie zainteresowanie basenami ogrodowymi, które od lat są popularne w Polsce z uwagi na uniwersalny charakter i możliwość montażu w dowolnym miejscu. Baseny ogrodowe dostępne na rynku są bardzo różnorodne, dlatego przed wyborem produktu należy przeanalizować parametry oraz upewnić się, że dana instalacja pochodzi od najlepszego producenta. Prym w kategorii basenów ogrodowych w ostatnich latach wiodą baseny stelażowe. W jaki sposób wybrać najlepszy basen tego typu?

Parametry basenów stelażowych

Główna zaleta, jaką posiada klasyczny basen stelażowy, to łatwość montażu dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji. Najlepsi producenci zapewniają, że basen jest wykonane z wysokiej klasy tworzyw sztucznych (w wielu przypadkach jest to wielowarstwowy materiał PVC), a cała konstrukcja ma dodatkowe wzmocnienie np. nylonową siatkę pomiędzy warstwami. Dzięki czemu tego rodzaju baseny mają powłokę bardzo wytrzymałą na przebicia nawet przy bardzo dużych naciskach na ścianki czy podłogę basenu. Najlepsze baseny stelażowe mają stelaż wykonany z elementów metalowych, na którym rozciąga się materiał zasadniczy. Tego rodzaju stelaż musi być także bezpieczny dla użytkowników (szczególnie dzieci), dlatego najlepsze rozwiązania wykonane są bez ostrych krawędzi. Istotnym elementem przy wyborze basenu jest także kolor materiału i dodatkowe efekty wizualne – np. najlepsze modele basenów stelażowych mają wnętrza imitujące mozaikę w różnych kolorach (np. biało-niebieskim), co przybliża ich design do klasycznych basenów. Należy pamiętać, że basen stelażowy wymaga dużo więcej pracy przy montażu niż klasyczny basen rozporowy (gumowy), dlatego przy wyborze odpowiedniego rozwiązania należy zwracać uwagę na instrukcję zawartą w opakowaniu oraz łatwość konstrukcji stelaża.

Szeroki wybór basenów stelażowych

Z uwagi na relatywnie trudniejszy montaż, basen stelażowy powinien być wybierany wredy, kiedy korzystania z niego będzie trwało przez dłuższy czas, a trwałość konstrukcji jest wymagana z uwagi na rodzaj podłoża czy warunki atmosferyczne. Obecnie na rynku można znaleźć baseny o różnych rozmiarach (sięgające nawet kilku metrów średnicy). Klienci mogą wybrać także kształt basenu – na rynku znajdują się wersje owalne, prostokątne, kwadratowe. Ważne jest też dodatkowe wyposażenie zestawu z basenem – w tym filtr do oczyszczania wody, pokrowiec itp. – tego rodzaju zestawy dostarczane są w renomowanych sklepach takich jak np. https://basenyogrodowe.pl/.

Redakcja polishpavilion.pl