Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Szkło na ścianę w kuchni – jak wybrać najciekawsze?

12 maja 2022 Szkło na ścianę w kuchni

Kafelki na ścianie to nie jedyna możliwość, by zaaranżować interesującą ścianę w kuchni. Równie ciekawa, jeśli nie ciekawsza, będzie szyba, która może mieć różne kolory i wzory. Jak wybrać szkło na ścianę w kuchni, by wyglądało naprawdę interesująco?

Szyba na ścianie w kuchni – zalety i wady

Ściana w kuchni powinna być nie tylko efektowna, ale również praktyczna. Bardzo ważne jest, by jej czyszczenie było łatwe i można było to zrobić przy pomocy popularnych detergentów, które znajdują się w każdym domu.

Szkło na ścianę w kuchni można umieścić nad blatem roboczym lub nad kuchenką. Pięknie będzie również wyglądało nad stołem, gdzie rodzina spożywa posiłki. Nawet gdy szybko się pobrudzi jej doczyszczenie nie będzie trudne. Dzięki temu, że szyba jest gładka można to zrobić bez większych problemów. Kafelki, które również łatwo wyczyścić, są bardziej kłopotliwe. Doczyszczenie fugi nie jest już tak łatwym zadaniem.

Wybierając szkło na ścianę do kuchni, warto skoncentrować się na egzemplarzach hartowanych. Jest to szkło odporne na uszkodzenia mechaniczne i dzięki temu bezpieczne. Ważne jest również, że hartowana szyba na ścianę w kuchni będzie odporna na wysokie temperatury, dzięki czemu bez obaw można ją umieścić nad kuchenką.

Jak wybrać szkło na ścianę w kuchni?


Szyba na ścianie w kuchni daje ogromne możliwości. Można ją dopasować do każdego wystroju i stworzyć wnętrze eleganckie i jednocześnie charakterystyczne.

Wybierając szkło na ścianę do kuchni nowoczesnej warto zwrócić uwagę na motywy kulinarne. Ziarna kawy rozsypane na blacie, oliwki rosnące na drzewach czy soczyste owoce to motywy, które będą pięknie wyglądały w każdej kuchni. Dzięki takim obrazkom kuchnia stanie się nie tylko elegancka, ale przede wszystkim przytulna, a spożywanie posiłku w takim wnętrzu będzie prawdziwą przyjemnością.

Osoby, które lepiej czują się w tradycyjnych wnętrzach mogą zdecydować się na szkło w jednolitym kolorze. Do kuchni, gdzie są białe meble świetnie będzie pasowało mleczne szkło. Dla osób, które lubią odważne rozwiązania świetnym pomysłem będzie czarne szkło, które jest niezwykle gustowne.

Bardzo interesująco wyglądają również nowoczesne szyby, na których znajdują się geometryczne wzory. Są to propozycje idealne do małych pomieszczeń. Trójwymiarowy wzór optycznie powiększy kuchnię.

Szyba na ścianę w kuchni to propozycja dla osób, które chcą stworzyć wnętrze interesujące i jednocześnie praktyczne. Różnorodność wzorów pozwala na dopasowanie szkła do każdego wnętrza, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć odpowiedni dla siebie design.

Redakcja polishpavilion.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do domu, miłość do ogrodu i zamiłowanie do pięknych wnętrz spotykają się, by dostarczyć Ci niezliczone inspiracje i praktyczne wskazówki do stworzenia wymarzonego miejsca do życia! Jesteśmy miejscem, gdzie artykuły o aranżacji wnętrz, porady ogrodnicze i praktyczne poradniki tworzą źródło wiedzy i inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników pięknych przestrzeni.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wanny kompozytowe
pralnia w piwnicy
drzwi do domu

Jesteś zainteresowany reklamą?

drzwi do domu