Wanny kompozytowe – połączenie wytrzymałości i nowoczesnego designu

Wanny kompozytowe to rozwiązanie pomagające zmienić łazienkę w otulającą ciepłem strefę relaksu, którą dodatkowo łatwiej utrzymać w czystości. Nowoczesne materiały, z których są wykonane to sposób, by w pewnym sensie odkryć kąpiel na nowo. W tym tekście postaramy się udowodnić, że nie są to tylko slogany reklamowe, a za przykład posłużą nam wanny z oferty Roca.

Nowoczesna konstrukcja, nowe możliwości

Wanny kompozytowe dostępne w ofercie marki Roca wykonane są z materiału Stonex®. Pozwala on na produkcję wyrobów o dowolnych, nawet fantazyjnych kształtach i zaskakującym wzornictwie, dając projektantom dużą swobodę tworzenia. Kompozyt umożliwia uzyskanie ultracienkich ścianek, które jednocześnie pozostają wytrzymałe. Dzięki temu wanna o stosunkowo niedużych wymiarach zewnętrznych, w środku jest bardzo przestronna i można się w niej wygodnie ułożyć.

Skoro już o trwałości mowa, materiał jest odporny na uderzenia i zarysowania, nie straszne mu są również standardowe domowe środki chemiczne i promieniowanie UV. Dzięki temu, prawidłowo używana wanna będzie cieszyć swoim designem przez wiele lat. Co bardzo ważne, niska porowatość kompozytu utrudnia rozwój bakteriom oraz przywieranie zanieczyszczeń. To duży plus w kontekście utrzymania wysokiego poziomu higieny i czystości w łazience.

Komfort w wannach Stonex® to nie tylko układ wnętrza. To także ciepłe, naturalne odczucia w dotyku oraz właściwości izolujące – wanna kompozytowa dłużej utrzyma temperaturę wody niż jej akrylowy odpowiednik.

 Wanny kompozytowe

Wybierz wannę dla siebie

Wanny kompozytowe znajdziesz w wielu kolekcjach marki Roca. Tym razem przyjrzymy się produktom z serii Maui, Ariane oraz ONA.

W inspirowanej antykiem kolekcji Maui znajdziesz dwa modele wanien wolnostojących – Round oraz Square. Pierwszy z nich, o kształcie owalnym, jest bardziej klasyczną propozycją. Sprawi się on w klasycznych, minimalistycznych wnętrzach. Jeśli dodamy do niego odpowiednią armaturę, bardzo dobrze zaprezentuje się również w łazience stworzonej w stylu vintage. Obniżona korona wanny ułatwia wchodzenie i wychodzenie z jej wnętrza, a podwyższone oparcie wraz z długim dnem pozwalają rozprostować nogi i wygodnie ułożyć ciało podczas kąpieli. Pod tym względem równie komfortowy jest model Square. Ponadto, jego większa długość i podwójne oparcie pozwalają na kąpiel we dwoje. Wyraźnie zarysowane krawędzie wanny Square sprawiają, że będzie się ona doskonale prezentować w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Kolekcja Ariane natomiast to dwa modele wanien wolnostojących owalnych. Mniejsza zapewnia komfort jednej osobie, większa pozwala na kąpiel we dwoje. Łagodny kształt i delikatne linie wanien z tej kolekcji wnoszą spokój do wnętrza łazienki. Pomimo swoich sporych rozmiarów nie będą jednak dominować nad innymi elementami wyposażenia, a wkomponują się w Twój pomysł na wnętrze. Przemyślany kąt nachylenia oparcia i ukształtowanie wnętrza wanny pozwalają na komfortowe ułożenie się i zrelaksowanie podczas kąpieli.

W inspirowanej naturą śródziemnomorską kolekcji ONA znajdziesz natomiast wanny narożne asymetryczne – model lewy oraz prawy. Wybór tego rozwiązania to sposób na zaoszczędzenie przestrzeni w łazience, sprawdzi się więc w nieco mniejszych łazienkach. Wyjątkowy kształt wanny – połączenie wyraźnie zarysowanych krawędzi z bardzo delikatnymi liniami, sprawia że będzie to ciekawe wyposażenie nowoczesnej łazienki. Zwłaszcza, jeśli doceniasz nawiązania do natury. Dwa oparcia o różnych stopniach nachylenia pozwalają dobrać wygodną pozycję podczas kąpieli. Dostępność półki odstawczej uławia korzystanie z akcesoriów.

Styl i komfort

Nowoczesne wanny, zwłaszcza te wykonane z kompozytu, to wiele więcej niż zwykła przestrzeń do kąpieli. Możliwość swobodnego kształtowania ich bryły, przy zachowaniu jakości i cech materiału daje projektantom szansę na wykorzystanie kreatywności, a użytkownikom na stworzenie łazienki o której marzą.

Materiał zewnętrzny

Redakcja polishpavilion.pl