Obrazy we wnętrzu

Każde mieszkanie nabiera uroku i nowego wymiaru kiedy ozdobione jest ładnym, robiącym wrażenie malunkiem powieszonym na ścianie. Obrazy czy plakaty pasują do każdego koloru ściany. Warto rozejrzeć się za obrazem, który zrobi wrażenie i będzie się podobał, ponieważ należy pamiętać, że jest to inwestycja, która będzie cieszyć oko przez długie lata.

Odpowiednie miejsce

Obrazy, plakaty czy wielkie mapy na przykład świata nadają się do powieszenia w zasadzie w każdym pomieszczeniu w domu. Przed zakupem dobrze jest się jednak zastanowić nad miejscem, w którym docelowo ma być powieszony malunek, dobrym pomysłem jest bowiem wyeksponowanie go w taki sposób, aby nie dało się go nie zauważyć.

Modne obrazy do salonu 2020 to przede wszystkim graficzne wzory. Bardzo popularne są także pejzaże, na aukcjach internetowych bez trudu można znaleźć uwiecznione na płótnie czy na plakacie pejzaże przedstawiające górskie widoki, bardzo popularny jest szwajcarski matterhorn, który swoim majestatem zachwyci każdego miłośnika piękna. Polskie góry także bywają uwieczniane na pejzażach, Mnich swoją urodą i majestatem nie odbiega wcale od Matterhornu, widok Giewontu z ikonicznym już krzyżem na szczycie przywodzi na myśl legendę o śpiącym rycerzu. Najwyższy szczyt tatr- Rysy też można znaleźć przeniesione na płótno.

Modne obrazy

Bardzo popularnym motywem jest także las. Drzewa widziane z różnej perspektywy, czasem z lotu ptaka, czasem o świcie, czasem zaś w pochmurny dzień potrafią stworzyć w domu niepowtarzalną atmosferę, albo nadziei albo mroku. Jednym z bardziej modnych motywów jest także wizerunek pociągu. Kojarzony z pociągiem do Hogwartu i w podobnej konwencji namalowany wprawia w zachwyt.

Niezmiennie, modne jest umieszczanie na obrazach wizerunków kobiet. Portrety od zarania dziejów były popularną ozdobą ścian, z czasem nie uległo to zmianie, a co najwyżej małym modyfikacjom. Nie są modne portrety pozowane, kobieta w wyćwiczonej pozie, zatrzymana na płótnie jest passe, dzisiejsze portrety są bardziej nowoczesne, nie statyczne, a dynamiczne w swej niezwykłości.

Kolejnym motywem występującym na obrazach jest martwa natura. Jest to motyw, można zaryzykować stwierdzenie, nieśmiertelny. Na martwej naturze malarze uczą się warsztatu, a kiedy dopracują trudną sztukę uwieczniania kwiatów na płótnie, malują zachwycające obrazy, które w przyszłoci stanowią doskonałą ozdobę domów.

Obrazy stanowią klasyczny dodatek dla każdego domu, jest to ozdoba ponadczasowa, ale warto znaleźć ponadczasowy wzór, ponieważ moda przemija, a obraz zostaje.

Redakcja polishpavilion.pl