Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak urządzić balkon w bloku?

20 listopada 2019


Mieszkając w centrum miasta nie musisz rezygnować z romantycznej przestrzeni na zewnątrz. Balkony w mieszkaniach są przeważnie małe i nieustawne, ale zawsze znajdzie się sposób, aby ocieplić ich wizerunek. Odpowiedni wystrój umili wiosenne i letnie wieczory, stworzy zaciszny kącik do czytania czy intymne miejsce na poranną kawę w rodzinnym gronie.

Estetyczna podłoga

W pierwszej kolejności zadbaj po to, aby podłoga była estetyczna i przyjemna w użytkowaniu. Wybór jest spory od płytek gresowych, przez imitację drewna, aż po posadzki żywiczne. W trakcie remontu udaj się do sklepu budowniczego i ustal z doradcą, co najlepiej sprawdzi się na twoim balkonie. Zastanów się, jak wytrzymała powinna być powierzchnia, a także, w jakich odcieniach i wzorach będziesz czuła się najlepiej. Oprócz posadzki wybierz również farbę do pomalowania ścian i balustrad.

Jeśli balkon ma być pomieszczeniem, w którym zamierzasz spędzać więcej czasu, koniecznie zakup stół i krzesła. Wybór jest ogromny – możesz zainwestować w profesjonalne meble lub stworzyć je sama, na przykład z europalet. W internecie znajdziesz dużo inspiracji i dokładnych instrukcji krok po kroku. Pamiętaj, że przedmioty na balkonie są wystawione na działalność warunków atmosferycznych, więc powinny być odpowiednio zaimpregnowane.

Ozdoby i dodatki

Do balkonowych mebli możesz zapewnić drobne dodatki, na przykład poduszki i koce. Docenisz to, gdy zrobi się chłodniej, jednak pamiętaj, aby odpowiednio zadbać o przechowywanie materiałowych przedmiotów. Możesz zakupić w tym celu szczelną skrzynię lub po prostu za każdym razem chować koce do domu.

Najważniejsze dla stworzenia domowego klimatu są ozdoby i dodatki. Oczywiście nie obejdzie się kwiatów! To właśnie one ożywią Twój balkon, nadadzą wielu kolorów i wiosennych zapachów. Od ciebie zależy wybór roślin i doniczek, dopasuj jej do wystroju. Coraz popularniejsze staje się sadzenie świeżych ziół, zamiast kwiatów. Są łatwe w uprawianiu, mają cudowny zapach i na dodatek możesz wykorzystać je w trakcie gotowania!

Romantycznego nastroju doda odpowiednie oświetlenie. Znajdź pasujące lampiony na balkon, osłonki na świece i wiszące latarnie. Wakacyjne wieczory spędzane w takim nastroju, pozwolą ci się zrelaksować i odpocząć.

Jak widzisz naprawdę nie trzeba wiele, żeby zmienić zwykły balkon w bloku w romantyczne miejsce, które pozwoli ci na chwilę zapomnienia. Warto zaaranżować tą przestrzeń w taki sposób, abyś czuła się tam miło i swobodnie. Z pewnością, gdy tylko nadejdą ciepłe dni, chętnie zaprosisz tam przyjaciół i najbliższych!

Redakcja polishpavilion.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do domu, miłość do ogrodu i zamiłowanie do pięknych wnętrz spotykają się, by dostarczyć Ci niezliczone inspiracje i praktyczne wskazówki do stworzenia wymarzonego miejsca do życia! Jesteśmy miejscem, gdzie artykuły o aranżacji wnętrz, porady ogrodnicze i praktyczne poradniki tworzą źródło wiedzy i inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników pięknych przestrzeni.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wanny kompozytowe
pralnia w piwnicy
drzwi do domu

Jesteś zainteresowany reklamą?

drzwi do domu