Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Na co zwrócić uwagę, wybierając stolik kawowy do salonu?

1 września 2022 stolik kawowy do salonu

Wybór stolika kawowego nie należy do najłatwiejszych zadań. Mebel powinien być jak najbardziej funkcjonalny oraz podkreślać styl całej aranżacji. Odpowiednio dopasowany element wyposażenia sprawia, że wnętrze nabiera charakteru i zyskuje na jakości. Dowiedz się, co warto uwzględnić w trakcie wyboru stolika kawowego. 

Stolik kawowy – najważniejszy mebel w salonie

Stolik kawowy to mebel, na który decyduje się większość osób mających salon. Element ten znacznie ułatwia funkcjonowanie. Służy on do odkładania różnych przedmiotów, a także stanowi nieodłączną część dekoracji. 

Szukając odpowiedniego dla siebie stolika kawowego, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników. Mają one wpływ na to, w jaki sposób wyposażenie prezentuje się we wnętrzu oraz jak domownicy funkcjonują w pomieszczeniu. Odpowiednio dobrany model powinien jak najbardziej ułatwiać korzystanie z salonu, a jednocześnie podkreślać estetyczny design całej aranżacji. Wybierając stolik dla siebie, dobrze jest kierować się:

  • wymiarami pomieszczenia,
  • stylem, w jakim urządzony jest salon,
  • jakością wykonania,
  • materiałem mebla. 

Szeroką ofertę bardzo atrakcyjnych wersji stolików kawowych można znaleźć na stronie producenta Sinesti

Stolik kawowy – jaki powinien być?

Pierwszą zasadą, o której należy pamiętać podczas zakupu stolika kawowego, jest kierowanie się własnymi preferencjami i gustem. Mebel ma bowiem odpowiadać jego przyszłym domownikom. To bowiem oni będą z niego korzystać najczęściej. Poza tym warto uwzględnić również kilka innych, istotnych kwestii.

Rozmiar stolika

Stolik kawowy nie powinien zagracać pomieszczenia. Dobrze jest zachować odległość pomiędzy tym elementem a pozostałym wyposażeniem, tak aby możliwe było swobodne poruszanie się we wnętrzu. Wysokość, na jakiej umieszczony jest blat, powinna być dostosowana do siedziska fotela lub kanapy.

Kolor

Istotną kwestią jest wybór koloru mebla. Do najbardziej popularnych modeli należą drewniane stoliki kawowe, które są na tyle uniwersalne, iż świetnie pasują do każdego rodzaju wnętrza. Dzięki temu możliwe jest również dopasowanie wyposażenia do innych elementów aranżacji. 

Funkcjonalność 

Ostatnim, jednak nie mniej ważnym, czynnikiem, który warto uwzględnić przy wyborze modelu stolika kawowego, jest jego funkcjonalność. Powinien być on jak najbardziej praktyczny. Dobrze, jeśli mebel jest lekki, dzięki czemu można dysponować jego ułożeniem w zależności od potrzeb. Warto również zdecydować się na stolik kawowy, który ma możliwie najlepszą jakość. Najwyższej klasy wyposażenie służy domownikom przez znacznie dłuższy czas.

Redakcja polishpavilion.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do domu, miłość do ogrodu i zamiłowanie do pięknych wnętrz spotykają się, by dostarczyć Ci niezliczone inspiracje i praktyczne wskazówki do stworzenia wymarzonego miejsca do życia! Jesteśmy miejscem, gdzie artykuły o aranżacji wnętrz, porady ogrodnicze i praktyczne poradniki tworzą źródło wiedzy i inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników pięknych przestrzeni.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

oświetlenie sufitowe
akcesoria do pokoju
renowacja mebli

Farba do renowacji mebli

29 września 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

renowacja mebli