Jak wybrać odpowiednie biurko do pracy w domu?

Praca zdalna staje się coraz popularniejsza. Dlatego warto dobrze zagospodarować przestrzeń, w której będziemy wykonywać swoje obowiązki. Jednym z najważniejszych elementów domowego biura jest odpowiednie biurko. Jego wybór ma ogromne znaczenie, ponieważ spędzimy przy nim kilkadziesiąt godzin w tygodniu. Warto pamiętać, że zakup odpowiedniego biurka wpłynie nie tylko na wygodę, ale też zdrowie i jakość pracy. Na co więc zwrócić uwagę?

Wysokość biurka — jaka jest najlepsza?

Standardowa wysokość biurek w większości sklepów to 72-75 cm. Takie modele dominują też w większości biur. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wysokich osób będą one niekomfortowe. Jeżeli organizujemy biuro we własnym domu, to warto dopasować biurko do własnych potrzeb.

Jaka więc wysokość biurka jest najlepsza? Dla osób o wzroście 170 cm prawidłowa wysokość biurka to ok. 72-75 cm. Jednak w przypadku wyższych osób optymalne będzie biurko o ok. 80-85 cm wysokości. Warto też pamiętać, że monitor powinien znajdować się na lekkim podwyższeniu.

Dlaczego odpowiednia wysokość biurka jest tak istotna? Pozycja siedząca najbardziej obciąża kręgosłup. Jeżeli jest nieprawidłowa, to może przyczyniać się do problemów z plecami, a także nadgarstkami oraz dłońmi. Odpowiednia wysokość biurka pomoże się ustrzec przed tymi dolegliwościami.

Wymiary biurka — o czym jeszcze należy pamiętać?

Prawidłowa wysokość biurka to nie wszystko! W trakcie wyboru odpowiedniego modelu należy wziąć pod uwagę również inne wymiary. Standardowe to 160 cm szerokości i 80 cm głębokości. Taki model świetnie sprawdzi się w czasie pracy przy komputerze. Ma wystarczająco miejsca, aby wygodnie ułożyć przedramiona i zadbać o komfortową pozycję.

Przed zakupem warto się jednak zastanowić nad specyfiką pracy. Jeżeli do wykonywania codziennych obowiązków wystarcza Ci laptop, monitor oraz klawiatura, to standardowe biurko powinno Ci wystarczyć. Natomiast jeżeli w Twoim przypadku niezbędny jest też dodatkowy sprzęt, to warto pomyśleć o innym modelu. Osoby, które często pracują z dokumentami w formie papierowej, mogą nawet zastanowić się nad zakupem biurka narożnego. Wówczas nie zabraknie miejsca na żadne czynności.

W trakcie zakupu biurka trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Wymiary są bardzo ważne, ale to niejedyne, które są istotne. Sprawdź jeszcze, na co zwrócić uwagę przy zakupie biurka do pracy lub nauki: https://www.360edumobi.com/pl/biznesowo/item/534-nowoczesne-i-niedrogie-biurka-komputerowe-do-pracy-i-nauki. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoje biurko jest odpowiednio dobrane.

Redakcja polishpavilion.pl