Jak wybrać najlepsze płytki?

Remont i urządzanie nowego mieszkania to ogromne wyzwanie dla każdego właściciela nieruchomości. Jest to również niemała inwestycja, gdyż oprócz cen materiałów wykończeniowych należy doliczyć również koszty pracy ekipy remontowej, która szybko i sprawnie przeprowadzi zlecone prace.
Wybór odpowiednich płytek podłogowych i ściennych to spory dylemat. Sklepy i markety z artykułami budowlanymi nie ułatwiają szybkiego podjęcia właściwego wyboru, gdyż co sezon w ofercie pojawiają się nowe wzory i kolory płytek, tapet, dywanów oraz baterii łazienkowych.

Popularne we wnętrzu

Płytki wielkoformatowe to od pewnego czasu hit. Spore kafle prezentują się bardzo efektownie. Można umieścić je zarówno na ścianach jak i na podłodze. Z całą pewnością duże płytki sprawdzają się w sporych pomieszczeniach, na przykład w przedpokoju, w kuchni bądź w łazience. Duże płytki są również łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Modne od kilku sezonów są płytki matowe, które są bezpieczniejsze od modelu w połysku gdyż są mniej śliskie.
Oczywiście do koloru płytek należy dopasować odpowiednią fugę. Powinna być ona ton jaśniejsza lub ciemniejsza od koloru zakupionych płytek. W wielu mieszkaniach królują płytki o wyglądzie betonu, płytki które do złudzenia przypominają drewno oraz modele o wyglądzie jasnego kamienia.
Ważne aby pasowały one do innych materiałów wykończeniowych, między innymi drzwi, futryn oraz mebli. Ceny płytek mieszczą się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za metr. Ostateczny koszt uzależniony jest od wielu czynników, między innymi klasy ścieralności, jakości oraz producenta.
Warto wybierać płytki pochodzące od znanego i renomowanego producenta, gdyż takie produkty cechuje bardzo wysoka jakość, trwałość i odporność na wiele szkodliwych czynników.

Pomoc projektanta

O pomoc w doborze właściwych produktów warto poprosić doradcę klienta w markecie bądź zaprosić do współpracy projektanta wnętrz. Doświadczony architekt nie tylko pomoże w doborze odpowiednich produktów, ale również podpowie jak praktycznie zagospodarować każdą wolną przestrzeń w pomieszczeniu.
Doskonale gdy współpracuje on z ekipą remontową i na bieżąco konsultuje wszelkie zmiany. Za usługi architekta wnętrz należy zapłacić zwykle kilkaset złotych. Na stronie biura zazwyczaj dostępne są fotografie z ostatnich realizacji, z których można czerpać wiele inspiracji i pomysłów dla swoich wnętrz.
Przed nawiązaniem współpracy warto zapoznać się z rzetelnymi opiniami innych klientów, którzy w przeszłości skorzystali z usług danego przedsiębiorstwa.

Redakcja polishpavilion.pl