Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak szybko i skutecznie wyciszyć mieszkanie?

28 września 2022 Jak szybko i skutecznie wyciszyć mieszkanie


Każde mieszkanie powinno zapewniać wysoki poziom komfortu, dostosowany do wszystkich mieszkańców. Niestety hałasy dochodzące z sąsiednich lokali mogą być uciążliwe. To samo dotyczy ruchliwej ulicy lub placu zabaw zlokalizowanego w niedalekiej odległości. Na szczęście w takiej sytuacji nie pozostajemy bezradni. Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie i sprawić, że będzie można w nim wypoczywać bez względu na porę dnia?

Wyciszenie domu lub mieszkania

Wyciszanie mieszkania jest szczególnie polecane w budownictwie wielorodzinnym. Niepożądane dźwięki z ulicy mogą jednak dochodzić także w przypadku domów jednorodzinnych, zwłaszcza jeśli do pomieszczeń przynależą duże balkony. Warto wtedy pomyśleć o utworzeniu bariery, które ograniczy odgłosy z zewnątrz mieszkania. Powinna być możliwa do zamontowania w krótkim czasie, a jednocześnie nie może negatywnie wpływać na sposób korzystania z pokojów.

Dodatkowa izolacja akustyczna

Ograniczenie hałasu można osiągnąć po zamontowaniu dodatkowej izolacji okien, ścian i podłóg. Uszczelki pozwolą zachować wyższy poziom ciszy, a także zatrzymają w domu większą ilość ciepła. Okna na noc można zakrywać szczelnie grubą zasłoną. Ponadto należy zwrócić uwagę na uszczelnienie drzwi wejściowych, na przykład, za pomocą taśm wykonanych z gumy poliuretanowej lub winylu. W ten sposób nie tylko zapewnimy komfort w pomieszczeniach, lecz także ograniczymy wydostawanie się dźwięków poza mieszkanie.

Nowoczesna zabudowa balkonu

Sytuacja jest trudniejsza w przypadku balkonu. Jednym z najlepszych skutecznych sposobów na ograniczenie hałasu jest zabudowa, która pozwoli wyciszyć mieszkanie i uniezależnić sposób korzystania balkonu od warunków pogodowych. W ten sposób zyskujemy przestrzeń, którą będzie można traktować jak przedłużenie powierzchni jednego z pokojów.

Zabudowa balkonu pozwoli ochronić domowników przed wiatrem, śniegiem lub deszczem, jak również nadmiernym promieniowaniem UV. Ponadto zwiększa poziom bezpieczeństwa, szczególnie jeśli w domu wychowują się dzieci lub przebywają zwierzęta.

Efektowna zabudowa bezramowa

Najbardziej estetycznym i efektownym sposobem zabezpieczenia balkonu jest zabudowa bezramowa. Podczas montażu wykorzystywane jest szkło hartowane, które jest znacznie bardziej odporne na uszkodzenia od tradycyjnych szyb. Trudno je rozbić, dodatkowo materiał jest w większym stopniu odporny na nagrzewanie.

Bezramowa zabudowa balkonu pozwala na uzyskanie doskonałego panoramicznego widoku na otoczenie. Można wtedy wykorzystać balkon jako ważny element wnętrza urządzonego w modnym stylu minimalistycznym. Zabudowa pełni funkcję ekranu dźwiękoszczelnego, a dodatkowo chroni przed utratą ciepła. Dzięki temu wewnątrz domu panuje cisza, a temperatura jest znacznie wyższa niż przy balkonie niezabudowanym.

Nowy sposób aranżacji przestrzeni

Warto dodać, że zabudowa balkonu w wersji bezramowej nie musi wykluczać otwierania okien. Tego rodzaju konstrukcje oferowane są przez firmę Szklanorama. Stosowane technologie i doświadczenie powoduje, że prace mogą być wykonane nawet w ciągu 1 dnia roboczego. Oferowaną zabudowę można składać w formie harmonii lub każdą z tafli otwierać osobno. Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń w mieszkaniu, którą można aranżować na różne sposoby.

Zabudowa balkonu to idealny sposób na zagospodarowanie miejsca, które zazwyczaj jest używane w ograniczony sposób w okresie wiosenno-letnim. Wersja bezramowa jest estetyczna, bezpieczna i wygodna podczas eksploatacji. Może też wpłynąć na zwiększenie wartości całego mieszkania. Dlatego jest to dobre rozwiązanie do każdego mieszkania urządzonego w nowoczesnym stylu.

Redakcja polishpavilion.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do domu, miłość do ogrodu i zamiłowanie do pięknych wnętrz spotykają się, by dostarczyć Ci niezliczone inspiracje i praktyczne wskazówki do stworzenia wymarzonego miejsca do życia! Jesteśmy miejscem, gdzie artykuły o aranżacji wnętrz, porady ogrodnicze i praktyczne poradniki tworzą źródło wiedzy i inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników pięknych przestrzeni.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ogród zimowy na dachu
Pianki poliuretanowe
Odprężanie blach

Jesteś zainteresowany reklamą?

Odprężanie blach