Kuszą Cię białe meble, ale masz obawy, czy wszystko będzie ze sobą współgrać? Boisz się efektu szpitalnej bieli i jałowego wyglądu? Dlatego podpowiadamy Ci, z czym łączyć białe meble, aby uzyskać efekt „wow”.
- W jakich wnętrzach sprawdzą się białe meble?
- Białe obiekcje – czego boimy się w białych meblach?
- Z czym komponować białe meble, aby wyglądały świetnie?
W jakich wnętrzach sprawdzą się białe meble?
Białe meble w aranżacjach wnętrz nadają im elegancji i odświeżają wnętrze. Biały jest kolorem uniwersalnym i sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby umiejętnie połączyć go z innymi kolorami i dodatkami we wnętrzu. Jeśli zrobisz to dobrze, gwarantujemy, że uzyskasz w pomieszczeniu efekt „wow”. Meble białe są uniwersalne, jednak niektórzy wciąż mają obiekcje przed stosowaniem ich w swoim wnętrzu. Dzisiaj pokażemy, że białych mebli nie trzeba się bać! Trzeba tylko wiedzieć, jak je ze sobą komponować.
Białe obiekcje – czego boimy się w białych meblach?
Najczęściej boimy się chyba świeżości, jaką wprowadzają do wnętrza białe meble. Może głównie dlatego, że dużo osób kojarzy „świeżość” ze szpitalną, jałową bielą. Boimy się też widocznego kurzu i możliwych, łatwiejszych zabrudzeń mebli. Zniechęcać też może brak umiejętności komponowania nieskazitelnego płótna z innymi dodatkami. Prawda jednak jest taka, że nie należy obawiać się białego koloru. To Twój sprzymierzeniec w urządzaniu pomieszczeń, a nie wróg. Stał się również ulubieńcem projektantów w aranżacjach minimalistycznych wnętrz. Opartych o styl skandynawski, czy nurt hygge.
Z czym komponować białe meble, aby wyglądały świetnie?
Jeśli nie chcesz uzyskać efektu „sterylności” pomieszczenia, którego obawia się wiele osób, to warto postawić na różnorodne dodatki. Białe meble wspaniale komponują się z kolorami nawiązującymi do natury. Możesz dodać drewniane elementy w postaci krzeseł, ramek na zdjęcia, czy stołu. Równie dobrze wygląda połączenie na zasadzie kontrastu z czernią. Oczywiście łączymy wszystko z umiarem. Nie chcemy stworzyć meblowej szachownicy. Jeśli z kolei lubisz delikatne połączenia, to postaw na pastelowe odcienie. Tylko nie przesadź, aby nie uzyskać efektu „przesłodzenia” – dozwolone, a nawet pożądane w pokojach dziecięcych. Grasz w zielone? Tak, zdecydowanie biel kocha zielony odcień. Minimalistycznie urządzone wnętrze z białymi meblami pokocha dodatki w zielonych odcieniach, kolorze drewna, czy naturalnych elementach. W takim pomieszczeniu nie może zabraknąć zielonych kwiatów, oczywiście wtedy odpuść sobie upychanie zielonych dekoracji, a postaw na drobne elementy z naturalnego sznurka (np. makrama), lub minimalną ilość czerni.