Kołdra wełniana – dlaczego warto ją kupić?

Jeśli właśnie zastanawiasz się, czy czas pozbyć się starej pościeli i kupić nową, zainteresuj się kołdrami naturalnymi. Wykonane z organicznych materiałów kołdry i poduszki mają o wiele więcej zalet, niż te syntetyczne, których używa się na co dzień. A niektóre z nich mogą sprawdzić się nawet w przypadku alergików.

Oddziaływanie na organizm

Kołdra wełniana ma zupełnie inne oddziaływanie na nasz organizm niż te wykonane ze sztucznych materiałów. Wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, a jednak to prawda – to, w jaki sposób i gdzie śpimy ma wpływ na całe nasze zdrowie i samopoczucie. Czasami wydaje nam się, że najważniejsze jest to, na czym śpimy i inwestujemy w materac i porządne łóżko. I słusznie – to ma ogromne znaczenie. Jednakże nie można zapomnieć także o tym, by zadbać o to, pod czym śpimy.

Dostępne w sklepach kołdry wełniane najczęściej są wykonane z owczej wełny. Jednakże tak naprawdę mogą być wykonane z różnych materiałów, na przykład z wełny merynosów lub angory czy moheru, czyli wełny kozy anglosaskiej.

Zakup kołdry z owczej wełny jest polecany osobom, które mają problem ze stawami. Świetnie wpływa na dolegliwości reumatyczne, niweluje także zapalenia mięśni. Na dodatek kołdra wełniana zamienia jonizację dodatnią na ujemną, która jest naturalna dla ludzkiego organizmu. Mogą używać jej alergicy.

Kołdra wełniana jest specyficzna w dotyku

To zapewnia mikromasaż skóry, który ma wiele dobroczynnych właściwości. Pobudza mikrokrążenie w głębokich tkankach, co sprawia, że komórki są lepiej natlenione i wyposażone w składniki odżywcze. Dzięki temu szybciej się regenerują i łatwiej usuwają toksyny. Kołdra z wełny pomaga więc skórze w niełatwym zadaniu nocnej odnowy.

Na dodatek tylko naturalne materiały pozwalają tak naprawdę skórze oddychać. Człowiek oddycha całą powierzchnią ciała. W czasie snu może to zostać zaburzone, ponieważ syntetyczna pościel, która nas okrywa może nie pozwalać na swobodną wymianę powietrza. To czasami powoduje nadmierne pocenie się, pojawianie się wyprysków. Przy kołdrze wełnianej można tego uniknąć.

Może się wydawać, że to duży wydatek, ale nic bardziej mylnego. Kołdry z naturalnych materiałów są bardzo trwałe i jedna posłuży ci przez wiele lat. Na dodatek można stosować je całorocznie. Zimą jest świetną izolacją przez zimnem. Latem natomiast pozwala ciału oddychać i izoluje przed ciepłem. Wełna ma zdolność termoregulacji – kurczy się i rozpręża pod wpływem temperatury. Dzięki temu nie musisz mieć dwóch osobnych produktów na lato i zimę – jedna kołdra zapewni ci komfort przez cały rok.

Redakcja polishpavilion.pl