Kiedy warto wybrać karnisz do sufitu?

Karnisze na firanki i zasłony mogą być montowane do ściany lub do sufitu. Kiedy warto zdecydować się na karnisz sufitowy?

Tradycyjny i nowoczesny karnisz do sufitu – voppi.eu oferuje szeroki wybór karniszy sufitowych. Zobacz, kiedy warto kupić taki karnisz i jak dobrać go odpowiednio do pomieszczenia.

Karnisz sufitowy – kiedy warto go wybrać?

Karnisze sufitowe są rodzajem karniszy przeznaczonych do montażu do sufitu. Są one wtedy umieszczane bezpośrednio pod nim i pozwalają na powieszenie na nich firanek oraz zasłon.

Zakup karnisza sufitowego najczęściej polecany jest w przypadku, gdy sufit w pomieszczeniu nie jest bardzo wysoki. Zwykle rekomenduje się jego wybór wtedy, gdy odległość pomiędzy podłogą a sufitem nie przekracza 3 metrów.

Warto też wskazać, że karnisz sufitowy sprawdzi się również wtedy, gdy celem jest uzyskanie określonego wyglądu osłony okiennej oraz otoczenia okna, ponieważ nie wszystkie typy karniszy występują w wariancie do montażu ściennego.

Karnisze sufitowe – rodzaje

Do kategorii karniszy sufitowych zalicza się kilka różnych typów produktów. Są to przede wszystkim:

Karnisze drążkowe

To najpopularniejsze rodzaje karniszy, które można kupić w wariantach z metalu i drewna. Dostępne są one jako karnisze nowoczesne oraz tradycyjne i można dostosować je do wielu wnętrz pod kątem ich wyglądu.

Nowoczesny karnisz do sufitu – voppi.eu oferuje efektowne karnisze dopasowane do aranżacji w nowoczesnym stylu. Wśród nich można znaleźć modele w wielu kolorach i zakończeniach, dzięki czemu mogą być one dobrane do konkretnej aranżacji wnętrza.

Drążkowe karnisze można kupić jako pojedyncze – zawierają one wtedy tylko jeden drążek, albo jako podwójne, czyli mają one dwa równolegle położone do siebie drążki, dlatego można wtedy powiesić na nich niezależnie firanki i zasłony.

Karnisze szynowe

W tym przypadku karnisz ma budowę przypominającą szynę. W szynie umieszcza się wtedy elementy przytrzymujące firankę albo zasłonę. Dostępne są karnisze wyposażone w pojedyncze oraz w podwójne szyny.

Dodatkowo karnisze szynowe mogą być wyposażone w maskownicę, która zasłania ich widok. Dzięki temu można uzyskać bardzo efektowny wygląd otoczenia okna w eleganckim, gustownym stylu.

Jak dobrać odpowiedni karnisz sufitowy?

Wybierając odpowiedni karnisz sufitowy, warto przede wszystkim pamiętać o tym, by prawidłowo dobrać jego długość. Producenci oferują karnisze w gotowych długościach, ale również można kupić karnisze o długości regulowanej – są to modele drążkowe, teleskopowe.

Zaleca się, aby długość karnisza była o około 20-40 cm dłuższa od długości parapetu. Trzeba jednocześnie wziąć pod uwagę miejsce montażu uchwytów na karnisz, aby można było łatwo powiesić na nim osłonę okna.

Należy też zwrócić uwagę na sposób wieszania na karniszu osłon okiennych. Karnisz może być wyposażony w żabki albo można dokupić je dodatkowo. W przypadku niektórych karniszy można też dokupić inne zakończenia.

Wysokiej jakości karnisz do sufitu – voppi.eu – złóż zamówienie na karnisze dopasowane do swojego domu lub mieszkania przez internet!

Redakcja polishpavilion.pl