Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Czy warto zbudować dom w stylu amerykańskim?

11 kwietnia 2022 dom w stylu amerykańskim


Wiele osób marzy o zbudowaniu domu w stylu amerykańskim. Jest to pragnienie wielu Polaków. Z tego powodu taki typ budynku można coraz częściej znaleźć w Polsce. Warto zaznaczyć, że projekty domów amerykańskich charakteryzują się lekką konstrukcją, nietuzinkowym designem, a także niepowtarzalnym urokiem. Ponadto są bardzo praktyczne i wygodne. Warto dowiedzieć się więcej, jak wygląda dom w stylu amerykańskim.

Jak wygląda dom w stylu amerykańskim?

Jeżeli chcemy zbudować dom w stylu amerykańskim, to koszt budowy jest względnie niski. Trzeba pamiętać o fakcie, iż projekty domów zza oceanu różnią się bardzo od aranżacji w budynkach mieszkalnych znanych z polskich miast. Wiele osób zastanawia się, jak wyglądają domy w stylu amerykańskim. Warto zaznaczyć, że wyróżniają się one kilkoma istotnymi cechami. Odbiegają one zdecydowanie od klasycznych domów wybudowanych w naszym domu. Pierwszą różnicą jest kształt. Przeważnie są to parterowe bryły z garażem, które zwieńczone są spadzistym, często szarym dachem. Oprócz tego cechują się białą elewacją zdobioną detalami z drewnianej szalówki, płytki elewacyjnej, a także cegły. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że dom amerykański jest zbudowany na diametralnie innym rzucie niż tradycyjne, polskie domy. Efektem tego jest to, iż przestrzeń wewnątrz też trzeba zaplanować nieco inaczej. Bardzo dużo takich domów jest tworzonych na planie kwadratu ani prostokąta. Jeśli mowa o rzucie, to jest nieregularny, bowiem ma uskoki, wykusze, nierzadko występują tez bryły w kształcie litery ,,L”. Możemy też zobaczyć budynki posiadające pomieszczenie odczepione od podstawowej bryły. Mowa tutaj między innymi o garażach połączonych z domem tylko przewiązką. Dom w stylu amerykańskim są coraz częściej spotykane w polskim budownictwie. Warto dowiedzieć się więcej o nich.

Charakterystyczne cechy domów stylu amerykańskim

W domach w stylu amerykańskim bardzo charakterystyczne są również okna, które są bardzo ozdobne. Ponadto są z wykuszami. Nierzadko pojawia się sytuacja, iż w domu nie wszystkie ona są takie same, a mają inne kształty, a także zwieńczenia. Należy pamiętać, że wykorzystywane są parapety niskie oraz szerokie, które idealnie nadają się do siedzenia. Trzeba też wspomnieć o tym, że nieodłącznym elementem domów w stylu amerykańskim to skomplikowane dachy, które składają się z bardzo wielu fragmentów. W Polsce przeważnie spotkać można dachy dwuspadkowe. Zrobione są one z materiałów, które są o wiele tańsze. Warto zaznaczyć, że elewacja domu amerykańskiego jest wzorzysta, bowiem posiadają bardzo dużo gzymsów, elementów drewnianych. Warto zaznaczyć, że ostatnią cechą wyróżniająca tego typu budynki jest obecność werandy. Często w Ameryce można zobaczyć widok rodziny wypoczywającej na przestronnej werandzie. Jest to obrazek znany z wielu filmów hollywoodzkich. Trzeba też zaznaczyć, że oryginalne domy amerykańskie projektowane są w oparciu o technologię szkieletową drewnianą. Tego typu rozwiązanie nie jest często spotykane w naszym kraju.

Redakcja polishpavilion.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do domu, miłość do ogrodu i zamiłowanie do pięknych wnętrz spotykają się, by dostarczyć Ci niezliczone inspiracje i praktyczne wskazówki do stworzenia wymarzonego miejsca do życia! Jesteśmy miejscem, gdzie artykuły o aranżacji wnętrz, porady ogrodnicze i praktyczne poradniki tworzą źródło wiedzy i inspiracji dla Ciebie i wszystkich miłośników pięknych przestrzeni.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wanny kompozytowe
pralnia w piwnicy
drzwi do domu

Jesteś zainteresowany reklamą?

drzwi do domu